niedziela, 20 października 2013

Chanel Fall/Winter 2013/14

Chanel Haute Couture


Jak wyglądałby świat po apokalipsie? Jaka panowałaby moda? Odpowiedz zna Karl Lagerfeld, który w najnowszej kolekcji jesien/zima haute couture zabiera nas w podróż do przyszłości. 


          


W kolekcji dominuje tweed  w odcieniach szarości, czerni i bieli. Projektant bawi się formą, umiejętnie łączy tradycje z nowoczesnością. Lagerfeld postawił na dekoracje 3D, konstrukcje ze srebrnych blaszek, koraliki do złudzenia przypominały podzespoły elektroniczne, a hafty architektoniczną głębie. Gwiazdą pokazu była 31-letnia modelka Erin Wasson, która pojawiła się w finale pokazu.

Pokaz odbył się w  Grand Palais w Paryżu, wnętrze budynku przypomina wnętrze teatru po katastrofie i robi ogromne wrażenie, modelki wyglądają jak przechodnie z przyszłości i swobodnie przechadzają się między gośćmi pokazu. Taka wizja futurystycznej mody jak najbardziej mi się podoba! fot. Imaxtree


Chanel Ready-to-Wear 


Kolejna kolekcja Karla Lagerfelda tym razem inspirowana kulą ziemską, która występuje nie tylko w postaci ogromnej atrapy znajdującej się na środku wybiegu, ale wciela się również w role małej torebki na łańcuchu.


     


Projektant lansuje ponownie chanelowski tweed, w tym sezonie bardzo błyszczący i kolorowy. Podczas pokazu największą uwagę przyciągają ciężkie buty z łańcuchami oraz seksowne kozaki " muszkieterki". Chanelowska sylwetka przypomina kształt trapezoidalny, czyli jest prosta do bioder, a kończy się spódniczką mini albo sztywną spódnicą na suwak. Płaszcze kończące się spódnicą mini spodobały mi się najbardziej, były bardzo kobiece i eleganckie. Futrzane czapki przypominające hełm zdecydowanie nie podbiły mojego serca.

fot. Imaxtree


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz